11. Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Ankara, Aralık 2016

5402 Sayılı Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanunu hükümleri gereğince 2005 yılından bugüne her takvim yılında en az bir kere yapılan Denetimli Serbestlik Hizmetleri Danışma Kurulu Toplantısının 11' ncisi 15.12.2016 tarihinde Ankara Adaletevi’nde gerçekleştirildi.

 

Başkanlığını Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Basri BAĞCI’nın yaptığı 11. Danışma Kurulu Toplantısı’na, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Sayın Fatih MEHAN,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Sayın Gülser USTAOĞLU, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Sayın Mehmet Abdulhalim TÜRKANI, Milli Eğitim Bakanlığı Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Avni ÖZKAYA, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Nusret SOYLU,  Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sayın Bekir AKTÜRK, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Sayın Abdullah DEMİR, Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ali ODABAŞ, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet İPEK, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ömer ALTUNSOY, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı V. Sayın Serdal ERAVCI, Türk Kızılayı Genel Müdürü Sayın Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Murat ULUCAN, Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Sayın Esat IŞIK, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Rahime BEDER ŞEN,  Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Abdurrahman HAN, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı  Sayın Erkan ŞAMİLOĞLU, Jandarma Genel Komutanlığı Harekât Başkanlığı Asayiş Dairesi Başkanı V. Yrb. Sayın Emrullah BÜYÜK,  TUBİM Uyuşturucu İle Mücadele Daire Başkan V. Sayın Cengiz ERİŞİR,  Ankara Ü. Hukuk Fak. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Sayın Muharrem ÖZEN, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Sosyoloji Ana Bilim Dalı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Sayın Emine Feryal TURAN, Başkent Ü. Sos. Hiz. Bölümü Öğr. Üyesi Doç. Dr. Sayın Ertan KAHRAMANOĞLU, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Usul Hukuk Anabilim Dalı Öğr. Üyesi Doç. Dr. Sayın Olgun DEĞİRMENCİ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı Personel Müdürü Sayın Ramazan ATALAR, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Hukuk Müşaviri Av. Sayın Fatma Yasemin ERTEKİN, Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı Hukuk İşleri Müdür Yardımcısı Av. Sayın Seray ŞENFER katıldı.

 

Toplantı; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM’ın açılış konuşmaları sonrası, Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Sayın Esat IŞIK'ın denetimli serbestliğin 2016 yılı çalışmalarını arz ettiği sunumları ile başlamış ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Basri BAĞCI’nın başkanlığını yaptığı 11. Danışma Kurulu Toplantısı gündemi kurulun üyesi olan kurum temsilcileri ile paylaşılmıştır.