Denetimli Serbestlik Hizmetleri 8.Danışma Kurulu Toplantısı Ankara Hâkimevi’nde Gerçekleştirildi

Ankara, Aralık 2013

Denetimli Serbestlik Hizmetleri VIII. Danışma Kurulu Toplantısı 27.12.2013 tarihinde Ankara Hâkimevi’nde gerçekleştirildi.

Başkanlığını Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yüksel HIZ’ın yaptığı 8. Danışma Kurulu Toplantısı’na, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muharrem ÜRGÜP, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdulkadir KAYA ve Daire Başkanı Engin DEMİR, Milli Eğitim Bakanlığı Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürü Mustafa Kemal BİÇERLİ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü İsmet Yıldız POLAT, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Cevat GÜL, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Şebnem AVŞAR KURNAZ, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. M. Ertuğrul EĞİN, Daire Başkanı Emre YATMAN ve Daire Başkanı Osman KARAKAŞLI, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İbrahim TAŞKESTİ ve Daire Başkanı Fetullah HAKSÖYLER, Jandarma Genel Komutanlığı Hareket Başkanlığı Asayiş Dairesi Başkanı Jan. Kur. Alb. A. Osman GÜRCAN, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanı Battal Gazi ÖRÜMCEK, Denetimli Serbestlik Daire Başkanı İbrahim USTA, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem ÖZEN, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülin İÇLİ, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zehra ARIKAN, Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertan KAHRAMANOĞLU, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Mustafa DİNÇ, Diyanet İşleri Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Osman AYDIN, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı Daire Başkanı Sancar Sefer SÜER ve Uzman Yasin EKMEN, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimleri Burhan ALICI ve Esat IŞIK, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Daire Başkan Vekili Ali TANTEPE, Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı Hukuk Müşaviri Av. Leyla ŞİMŞEK, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Hukuk Müşaviri Av. Fatma Yasemin ERTEKİN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ar. Yaşar KOCAOĞLU, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı İzleme Merkezi Büro Amiri Bülent DEMİRCİ ve Numan KARACA ve Yeşilay Ankara Şubesi Başkanı Şemsettin TOPRAK katıldı. 

Toplantıda; denetimli serbestlik hizmetlerindeki yeni gelişmelere ilişkin sunumun ardından madde bağımlılarının tedavisi ve rehberlik çalışmaları ile kurumlararası ilişkiler ve işbirliği kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin gündem maddeleri görüşüldü. 

Danışma Kurulu Üyeleri tarafından görüşülen kararlar imza altına alınarak,  Danışma Kurulu Toplantısı tamamlandı.

    

Resimler